Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#partnerségi megállapodás

EUrologus EUrologus

Megvan a partnerségi megállapodás az EU-val, ám pénz egyelőre nincs

A tagállamok közül utolsóként, néhány nappal a forrásvesztést eredményező határidő bekövetkezte előtt az Európai Bizottság elfogadta a Magyarországgal kötött Partnerségi Megállapodást, amely a következő hétéves költségvetésből közel 22 milliárd eurónyi támogatást tartalmaz. A hét kohéziós alapból álló csomag része az a három alap, amelynek 55 százalékát, 6,3 milliárd eurót az EU felfüggesztett, a korrupciós kockázatok miatt. Azonban a többi összeghez való hozzáférésnek is feltételei vannak.

EUrologus EUrologus

Brüsszelben egyelőre még tanulmányozzák a magyar kormány levelét, addig is folytatják az eljárásokat

Az Európai Bizottság szóvivője nem erősítette meg a magyar kancelláriaminiszter azon állítását, hogy az uniós forrásokkal kapcsolatban tulajdonképpen minden lényeges kérdésben megegyeztek. Gulyás Gergely két nappal ezelőtt azt mondta, hogy a magyar kormány akár tíz új jogszabály, vagy jogszabály-módosításra is készen áll október végéig és sikerült Brüsszellel közös álláspontja jutni.

Gazdaság hvg.hu/MTI

Beelőztek a Csendes-óceánon, megkötötték a szabadkeserkedelmi megállapodást

Hétfőn megkötötte az Amerikai Egyesült Államok tizenegy állammal a Csendes-óceáni Partnerségi megállapodást. Az egyezmény a világ GDP-jének negyven százalékára lesz hatással, ha minden állam jóváhagyja és elfogadja. Az Európai Unió évek óta hasonló partneri megállapodáson dolgozik az USA-val, azonban rendkívül lelassultak a tárgyalások, így a Csendes-óceáni térség lépéselőnybe kerülhet és jelentős gazdasági növekedést produkálhat.

Gazdaság MTI

Brüsszel Magyarország kezébe csapott

Partnerségi megállapodást kötött pénteken az Európai Bizottság és Magyarország, amely 21,9 milliárd euró beruházás előtt nyitja meg az utat 2014 és 2020 között.

Gazdaság MTI

Még nem nyújtotta be a kormány Brüsszelnek a partnerségi megállapodást

A kormány korábbi ülésén elfogadott partnerségi megállapodásnak az Európai Bizottsághoz történő formális benyújtását lehetővé tévő határozat a napokban jelenik meg, és ezt követően nyújtja be a kormány a dokumentumot Brüsszelnek - tájékoztatta az MTI-t Cséfalvay Zoltán, az NGM parlamenti és gazdaságstratégiáért felelős államtitkára, aki a 2014-2020 közötti források felhasználásával kapcsolatos uniós egyeztetések lefolytatásáért is felel.